A A A

"Poznávej se!" aneb prověř svoje smysly a schopnosti

Vernisáž: 13. 7. 2012 17:00

14. 7. 2012 – 30. 9. 2012, Městská obrazárna

V Litomyšli si opět budeme hrát! Výstava "Poznávej se!" navazuje na velmi úspěšnou interaktivní výstavu Hry a klamy.

 

Putovní výstava science centra IQpark Liberec POZNÁVEJ SE obsahuje na 60 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby se návštěvníci mohli hravou a zábavnou formou dozvědět spoustu zajímavých informací o fungování lidského těla, o lidských smyslech nebo i to, jak někdy vlastní smysly klamou. Výstava POZNÁVEJ SE navazuje na úspěšnou výstavu HRY A KLAMY a stejně jako HRY A KLAMY i výstava POZNÁVEJ SE dokáže zejména u mladší generace, spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování i kreativitu myšlení.

 Jedinečnost výstavy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova "nedotknutelné", zde je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takřikajíc jim "přijít na kloub". Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek hlavně z oblasti biologie, ale i fyziky, nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.

 Od soboty 14. července můžete tuto unikátní výstavu navštívit v Litomyšli. Exponáty budou instalovány v Městské obrazárně na litomyšlském zámku. 

 

Přílohy

  • poznavej se
facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál