A A A

Patchwork

Vernisáž: 18. 12. 2010 17:00

19. 12. 2010 – 31. 1. 2011, Dům U Rytířů

Výstava quiltů, tapiserií, polštářů, ubrusů a prostě všeho, co lze ušít technikou patchworku.

Letos náš spolek oslavuje také pět let svého trvání a k tomuto výročí jsme se rozhodli veřejnosti představit téměř všechny patchworkové techniky, které jsme se naučili. Jednoduše a prostě – přehlídku patchvorkových technik. Nebude to však jen o „koukání“, ale jednotlivé bloky jsou určeny k prohlížení a zkoumání. Cílem je názorně ukázat, jak vlastně jednotlivé vzory vznikají. Je zajímavá příležitost, protože v dokončením, podšitém a proquiltovaném díle je tento první krok už navždy utajen. Velikost jednotlivých bloků bude 50 x 50 cm.
Předskokanem naší výstavy, bude krásně nazdobená Litomyšl vánočními patchworkovými výlohami. Oslovili jsme své známe, přátelé, místní obchodníky a požádali o umístění vánočního patchworkového díla do výloh obchodů a různých veřejných prostor ve městě. Uvidíte adventní kalendáře, ubrusy, prostírání, polštáře, zvonečky, andílky, hvězdičky a mnoho dalšího a pozvánku na naší výstavu. Na výstavě bude viset jmenovité poděkování všem, kteří nám vyšli vstříc. Inspirací nám byla mezinárodní patchworková výstava 16 Carrefour Européen du Patchwork ve Franci, kde na nás téměř z každé výlohy po městě vykukoval quilt nebo patchworková drobnost.
V roce 2009 jsme se podíleli na celoročních oslavách našeho domovského města Litomyšle, které slavilo 750 let od povýšení na město. Slavili jsme samozřejmě šitím pro veřejnost, tedy přesněji 750 minut šití maličkostí pro výzdobu domácnosti a společného šití quiltu ze 750 dílků zámeckých sgrafit. Tento quilt s námi ušili návštěvníci našich akcí, do každého psaníčka – sgrafita autor vepsal vzkaz nebo svoje jméno. Jedno z prvních psaníček ušil starosta města Litomyšl p. Michal Kortyš.
Quilt ze 750 dílků "SGRAFITA" koncem roku 2010 věnujeme městu Litomyšl a těšíme se, že bude zdobit městský úřad, že bude viset na čestném místě vedle quiltu věnovaného městu našimi přítelkyněmi z holandského Rodenu.

Přílohy

  • patchwork
facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál