A A A

Jitka Lustyk – Povím to obrazama

Vernisáž: 3. 2. 2012 18:00

4. 2. 2012 – 18. 3. 2012, Dům U Rytířů

"Někdy třeba i týden nemluvím. Ne proto, že bych nemohla, ale proto, že se mi nechce. Vyjadřuji se hlavně obrazem“, říká výtvarnice Jitka Lustyk, která svou tvorbu představí litomyšlskému publiku na výstavě s příznačným názvem: Povím to obrazama – Spoken by Pictures. Návštěvníci Městské galerie Litomyšl ji mohou shlédnout v době od 4. 2. 2012 do 18. 3. 2012 v domě U Rytířů, a to denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. 

I když Lustyk již několik let žije v Praze, Litomyšl vnímá stále jako svůj druhý domov, do kterého se vždy ráda navrací. Nyní právě svou výstavou, na kterou si vás Městská galerie Litomyšl, příspěvková organizace města, dovoluje co nejsrdečněji pozvat. 

Výstava je doplněna doprovodným programem zaměřeným na děti a školní mládež. Galerijní lektorka pro školy připravila program, který vychází z konceptu a tématu celé výstavy. Právě název výstavy ovlivnil i směřování náplně edukačního programu. Jak tělo mluví a co nám pohyb, gesto říká? Co naznačují barvy? Jak se kreslí lidská postava, obličej? Co je to perspektivní zkratka? Na obrazech Jitky Lustyk, které jsou prostředkem k přemýšlení, se na tyto a mnoho dalších otázek pokusíme odpovědět. V případě zájmu o doprovodné programy, členěných pro 3 věkové skupiny (MŠ, ZŠ, středoškoláci), prosím kontaktujte přímo Městkou galerii Litomyšl (tel: 461614765, e-mail: horska.jana@tiscali.cz). Velmi se těšíme na vaši návštěvu.

Přílohy

  • lustyk
facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál