A A A

Burian – Křivinka 2013

Vernisáž: 4. 10. 2013 17:00

5. 10. 2013 – 3. 11. 2013, Dům U Rytířů

Víte, co spojuje Toulovcovo náměstí, Domov mládeže Pedagogické školy či tribunu stadionu na Černé hoře? Je to architektonická kancelář Burian-Křivinka, která všechny tyto stavby realizovala. V Městské galerii bude v pátek 4. října v 17 hodin zahájena výstava, která představí tvorbu tohoto architektonického ateliéru, úvodní slovo pronese prof. Ing. arch. Petr Pelčák. Výstava potrvá v domě U Rytířů až do 3. listopadu.

 

Výstava prezentuje nejnovější stavby a projekty, které kancelář v poslední době postavila, staví nebo projektuje. Ve stručnosti by se dalo říci Burian-Křivinka 2013. Na výstavě budou zastoupeni také hosti, výtvarníci, se kterými architektonická kancelář dlouhodobě spolupracuje, mezi ně patří i  sochař Arnold Bartůněk, který žije a tvoří v Litomyšli.

Architektonická kancelář Burian-Křivinka vznikla v roce 1991 v Brně, zabývá se občanskými stavbami pro privátní i soukromí sektor, za svou práci získala řadu ocenění, např. Čestné uznání v GRAND PRIX Obce architektů ČR za stavbu  Základní školy a Městské sportovní haly v Litomyšli.

Městská galerie se touto výstavou připojí k programu ArchiMyšle, v pondělí 7. října budou probíhat komentované procházky pro žáky základních a studenty středních škol a to nejen po výstavě, ale i po Toulovcově náměstí a dalších veřejných plochách, která ateliér Burian-Křivinka upravoval. Dále budou k výstavě připraveny animační programy pro školy a zájmové skupiny s dětmi.

Video CMS TV: https://www.youtube.com/watch?v=D0nN4YB0qBg

Přílohy

  • burian
  • burian1
facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál