A A A

Výtvarná Litomyšl ´17, 2017

Vernisáž: 15. 9. 2017 17:00

16. 9. 2017 – 5. 11. 2017

Dne 15. září proběhne před domem U Rytířů slavnostní zahájení tradiční výstavy, nazývané také litomyšlský salon. I letos se mohou návštěvníci setkat s díly z řad profesionálů i amatérských výtvarníků, které spojuje jedno – jejich vazba k Litomyšli.

Se svými malířskými, grafickými, sochařskými i fotografickými díly se zde prezentují výrazné osobnosti uměleckého světa, ale i regionální výtvarníci různých generací, např. Milan Dvořák, Šárka Hrouzková, Aleš Hvízdal, Jana Kolářová, Aleš Lamr, Ondřej Moučka, Zdenka Olivová, Lenka Řemínková, Veronika Šrek Bromová, Nikola Tláskalová, Vladimír Vích a mnozí další. Aktuální tvorba těchto autorů nám umožní prezentovat pravdivou výtvarnou tvář současné Litomyšle.
Významnou novinkou pro tento rok je navíc možnost seznámit se s každým z 52 výtvarníků. Natočili jsme totiž pro vás video medailony v jejich ateliérech či místech, která jsou jim blízká. Tato videa tak posunou vaše poznání autora nejenom skrze jeho tvorbu, ale umožní vám poznat autora samotného trochu „zblízka“.
Výstava potrvá do 5. listopadu a v jejím průběhu se uskuteční i dvojice setkání s umělci v rámci Večerů s galerií, které začínají vždy od 17.30 hod každý poslední čtvrtek v měsíci. Ve výtvarný ateliér se galerie promění 28. září a vy, pokud budete chtít, můžete tvořit s některými z výtvarníků přímo v galerii. Další večer, dne 26. října, vám na vaše otázky nejen o jejich tvorbě odpoví někteří z výtvarníků v rámci besedy v galerii. Výjimečnost těchto okamžiků můžete prožít za poslechu hudby se sklenkou vína či ochutnávkou drobného občerstvení.
Výstavu doplní i doprovodný program pro školy, školky a skupiny s dětmi (přihlásit se můžete na emailu: jirouskova@galerie.litomysl.cz nebo telefonu: 461 653 488).

Video CMS TV: https://www.youtube.com/watch?v=59HtrlMUyoA&list=PLB3lpDOfgkkTG5x9s6Yb5a09NsFkyDjQZ&index=5&t=0s

facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál