A A A

Rodiny

Každá výstava Městské galerie Litomyšl je koncipována tak, aby si ji mohli užít i celé rodiny. Pracovní listy a různé úkoly Vás inspirují, jak se také můžete dívat na umělecká díla. Aktivity jsou voleny tak, aby se do tvoření mohli zapojit rodiče i děti.

Městská galerie Litomyšl byla ohodnocena jako Místo přátelské rodině.

Děti do 18 let mají na výstavy vstup zdarma.

         

16. 2. 2021 – 30. 5. 2021

Rodinná hra po městě

DOSTAŇ JOSEFA VOLESKÉHO NA AVU!

V rámci doprovodného programu výstavy Příběhy z obrazů Josefa Voleského se můžete zúčastnit rodinné venkovní hry. Josef Voleský pocházel z chudé rodiny a proto si na svá studia musel vydělat malováním. Zakázek si ale nabral moc a nestihá je realizovat. Pomůžete mu?

V rámci hry navštívíte pět litomyšlských staveb a podle zadání dokončíte jejich obrazy. Pokud to zvládnete, získáte pro Josefa peníze, které mu umožní studovat na jeho vysněné škole.

Napište nám Vaši poštovní adresu na mail: edukace@galerie.litomysl.cz a my Vám zadání doručíme až domů. Se zadáním a tužkou pak vyrazíte do města dokončit Josefovy zakázky. Pro prvních 50 úspěšných řešitelů, je v domě U Rytířů připravena poukázka na kakao v kavárně KAFEMYSL!

..........................................................................................................................................................................

GALERIE DĚTEM

...sobotní tvůrčí odpoledne pro rodiny s dětmi v Městské galerii Litomyšl

Vstupné: zdarma

Změna programu vyhrazena!

..........................................................................................................................................................................

ZAPLEŤ SE S UMĚNÍM

...sobotní výtvarné dílny v Městské galerii Litomyšl

Výtvarné dílny jsou určené pro děti i dospělé, jednotlivé techniky jsou vybrány tak, aby je zvládli malí účastníci a při tom byly zajímavé i pro dospělé. Na dílnách se nejen seznámíte s (ne)tradičními technikami, ale můžete si vyrobit originální dárky pro sebe a své blízké. Veškerý materiál pro tvoření je pro Vás připravený v galerii. Tak neváhejte, pojďte se aktivně ponořit do světa umění a prožít klidné tvůrčí sobotní dopoledne.

  

Cena dílny: 30 Kč                                                                                                                                                   

Není-li uvedeno jinak, na dílny se nemusíte předem objednávat, při velkém počtu zájemců však budou mít přednost ti, kteří si dílnu předem zarezervují na emailu: edukace@galerie.litomysl.cz, nebo na tel. č.: 461 653 488.

Změna programu vyhrazena!

.......................................................................................................................................................................

VEČERY S GALERIÍ

Přijďte a nechte se opíjet uměním …plnými doušky.

Poslední čtvrtek v měsíci, v netradičním čase mezi 17.30–20.00, kdy město pomalu usíná a člověk svou cestu ještě nechce směřovat domů, kdy obchody i galerie jsou zavřené, ale kino či divadlo ještě nezačalo, můžete prožít u nás – ve Vaší galerii v domě U Rytířů. Ta pro Vás zůstává otevřená!…a pokaždé připraví něco speciálního.

  

Podvečery budou protkány rozmanitými doprovodnými programy (začátek vždy v 17.30). Nic Vám ale nebrání v tom, jen tak si „plout“ mezi obrazy a čas si užívat jen dle Vaší vlastní představy. Třeba povídáním, nasloucháním, prostě bytím… s přáteli, i bez nich, neformálním pokračováním pracovní schůzky, během které se můžete zaposlouchat do příjemné hudby, zapojit se do programu k probíhající výstavě, nebo jen se sklenkou vína vnímat umění všemi svými smysly.

Změna programu vyhrazena!

..............................................................................................................................................................................

PROCHÁZKY (S) MĚSTEM

…aneb dovolte architektuře Vašeho města, aby se Vám stala průvodcem.

Čtvrtý ročník procházek Vás opět zavede za architektonicky zajímavými stavbami Vašeho města. Nečekejte však nudnou přednášku o architektuře, naopak se těšte na zajímavou a příjemnou procházku s povídáním, která Vám poodhalí mnohé o místech, jež běžně míjíte. Nabídneme Vám možnost hlubšího poznání významu a krásy staveb (v průřezu celých dějin), kterými se Litomyšl pyšní.  Budeme rádi, když se i Vy zapojíte do povídání o navštěvovaných místech a svými vzpomínkami nás doplníte.                                                                                                              Dříve než se dostaneme k samotným domům, zaměříme se vždy na historický a urbanistický vývoj konkrétní lokality. Přesto je naším cílem udržet trasy vycházek kompaktní, aby vyhovovaly i návštěvníkům vyššího věku. Vždy se budeme snažit navštívit vybrané interiéry, jež obvykle nejsou veřejnosti přístupné, či vyhlídky poskytující netradiční pohledy na město.

  

ZDARMA

délka: 2 hodiny

bez objednávání

 

Změna programu vyhrazena!

Městská galerie Litomyšl nabízí další programy

Školy

Dospělí

Děti v galerii

Privátní prohlídky

facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál