A A A

Služby

 
MGL se jako galerie města systematicky věnuje výtvarnému umění 19. až 21. století, se zřetelem k regionu, tj. Litomyšli a jejímu okolí.
V souladu se Zřizovací listinou galerie se naše činnost paralelně rozvíjí ve dvou liniích. Na odborném základě vytváříme, spravujeme, zpracováváme, ošetřujeme, ochraňujeme a bezpečně uchováváme sbírkový fond města, který postupně doplňujeme. Směrem k veřejnosti pak svou práci zaměřujeme na tvorbu expozic, výstav, publikování a pořádání přednášek či doprovodných programů, kterými seznamuje nejširší veřejnost s výtvarným uměním a s poznatky získanými odbornou činností.

 

…v této souvislosti je možné obrátit se na galerii v oblasti:

Bádání

Studenti, odborníci, avšak i jen zájemci o regionální výtvarné umění nám mohou zaslat svůj badatelský dotaz. Mohou však také přímo v galerii prezenčně studovat. Pro badatele.

Schůzku je nutné předem objednat. Kontakty.

 

Konzultace

Naši pracovníci se věnují převážně regionálnímu umění. Pokud potřebujete konzultovat, ověřit si údaje, či jste jen na půdě našli obrázek po babičce a nevíte, na koho se obrátit, rádi vám poradíme.

Schůzku je nutné předem objednat. Kontakty.

 

Programy „šité na míru“

Přemýšlíte o neotřelém dárku pro své zaměstnance? Nabízíme vám spolupráci s vaší společností v podobě komentovaných prohlídek, speciálně připravených programů pro firmy, výtvarné dílny pro dospělé i jejich děti… 
Ozvěte se nám, připravíme program společně dle vašeho přání… Kontakty.
facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál