A A A

Program

Městská galerie Litomyšl pro své příznivce připravuje různé akce po celý rok. Myslíme na všechny – děti, třídy s doprovodem, rodiny, dospělé i seniory. Ať už se jedná o komentované prohlídky s kurátory, programy pro školy, sobotní výtvarné dílny pro malé i velké, dětské aktivity v expozicích či privátní prohlídky.

Naše galerie v roce 2019 opět získala ocenění Místo přátelské rodině.

   

..................................................................................................................................................................... 

VEČERY S GALERIÍ

Přijďte a nechte se opíjet uměním …plnými doušky.

Poslední čtvrtek v měsíci, v netradičním čase mezi 17.30–20.00, kdy město pomalu usíná a člověk svou cestu ještě nechce směřovat domů, kdy obchody i galerie jsou zavřené, ale kino či divadlo ještě nezačalo, můžete prožít u nás – ve Vaší galerii v domě U Rytířů. Ta pro Vás zůstává otevřená!…a pokaždé připraví něco speciálního.

  

Podvečery budou protkány rozmanitými doprovodnými programy (začátek vždy v 17.30). Nic Vám ale nebrání v tom, jen tak si „plout“ mezi obrazy a čas si užívat jen dle Vaší vlastní představy. Třeba povídáním, nasloucháním, prostě bytím… s přáteli, i bez nich, neformálním pokračováním pracovní schůzky, během které se můžete zaposlouchat do příjemné hudby, zapojit se do programu k probíhající výstavě, nebo jen se sklenkou vína vnímat umění všemi svými smysly.


Večer s galerií: Komentovaná prohlídka s vystavujícími autory

!!!ZRUŠENO!!! čtvrtek 22. 10. 2020 / 17:30–20:00 / dům U Rytířů
Poznejte stálice tradičního litomyšlského Salonu a jeho nové tváře při komentované prohlídce s vystavujícími autory v příjemné atmosféře podvečerní galerie.

Vstupné: zdarma k platné vstupence / rezervace předem není nutná

 

Večer s galerií: Kontrabásnění

čtvrtek 12. 11. / 17:30–20:00 / dům U Rytířů
Vyprávění autorských textů Tomáše Jirečka, lektora aplikované a divadelní improvizace, dramaterapeuta, herce a básníka, v doprovodu kontrabasu a kytary v nezaměnitelné atmosféře podvečerní galerie.

Vstupné: zdarma k platné vstupence / rezervace předem není nutná

 

Večer s galerií: Vánoční instalace

čtvrtek 3. 12. / 17:30–20:00 / dům U Rytířů
Advent klepe na dveře a my je s nedočkavostí otevíráme už o něco dříve. Propojíme výjimečnou atmosféru večera s galerií spolu se zahájením šestého ročníku tradiční vánoční instalace – tentokráte v podání designérky Lenky Holíkové.

Vstupné: zdarma

 

Změna programu vyhrazena!

...........................................................................................................................................................................

ZAPLEŤ SE (S) UMĚNÍM

...sobotní výtvarné dílny v Městské galerii Litomyšl

Výtvarné dílny jsou určené pro děti i dospělé, jednotlivé techniky jsou vybrány tak, aby je zvládli malí účastníci a při tom byly zajímavé i pro dospělé. Na dílnách se nejen seznámíte s (ne)tradičními technikami, ale můžete si vyrobit originální dárky pro sebe a své blízké. Veškerý materiál pro tvoření je pro Vás připravený v galerii. Tak neváhejte, pojďte se aktivně ponořit do světa umění a prožít klidné tvůrčí sobotní dopoledne.

  

Cena dílny: 30 Kč       

 

Výtvarná dílna: Potisk textilu a voskování

sobota 7. 11. 2020 / 9:30–12:00 / dům U Rytířů
Hledáte vhodnou alternativu k jednorázovým obalům všeho druhu? Navštivte naši sobotní výtvarnou dílnu, na které budeme tisknout, stříhat a voskovat plátno včelím voskem. Výsledkem našeho snažení budou voskované ubrousky, se kterými uděláte radost sobě i svým nejbližším.

Vstupné: 30 Kč / rezervace možná na edukace@galerie.litomysl.cz                                                                                                                                                    

Není-li uvedeno jinak, na dílny se nemusíte předem objednávat, při velkém počtu zájemců však budou mít přednost ti, kteří si dílnu předem zarezervují na emailu: edukace@galerie.litomysl.cz, nebo na tel. č.: 461 653 488.

 

Změna programu vyhrazena!

...........................................................................................................................................................................

PROCHÁZKY (S) MĚSTEM

…aneb dovolte architektuře Vašeho města, aby se Vám stala průvodcem.

Čtvrtý ročník procházek Vás opět zavede za architektonicky zajímavými stavbami Vašeho města. Nečekejte však nudnou přednášku o architektuře, naopak se těšte na zajímavou a příjemnou procházku s povídáním, která Vám poodhalí mnohé o místech, jež běžně míjíte. Nabídneme Vám možnost hlubšího poznání významu a krásy staveb (v průřezu celých dějin), kterými se Litomyšl pyšní.  Budeme rádi, když se i Vy zapojíte do povídání o navštěvovaných místech a svými vzpomínkami nás doplníte. Dříve než se dostaneme k samotným domům, zaměříme se vždy na historický a urbanistický vývoj konkrétní lokality. Přesto je naším cílem udržet trasy vycházek kompaktní, aby vyhovovaly i návštěvníkům vyššího věku. Vždy se budeme snažit navštívit vybrané interiéry, jež obvykle nejsou veřejnosti přístupné, či vyhlídky poskytující netradiční pohledy na město.

  

ZDARMA

délka: 2 hodiny

bez objednávání

Změna programu vyhrazena!

..............................................................................................................................................................................

GALERIE DĚTEM

...sobotní tvůrčí odpoledne pro rodiny s dětmi v Městské galerii Litomyšl

 

Změna programu vyhrazena!

..............................................................................................................................................................................

 

Připojujeme se také k jednorázovým litomyšlským i celorepublikovým akcím. Lázně ducha, Noc muzeí, Putování za studánkami...

     

facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Ministerstvo kultury Pardubický kraj město Litomyšl Litomyšlský architektonický manuál