A A A

Program

Městská galerie Litomyšl pro své příznivce připravuje různé akce po celý rok. Myslíme na všechny – děti, třídy s doprovodem, rodiny, dospělé i seniory. Ať už se jedná o komentované prohlídky s kurátory, snídaně s umělci, programy pro školy, sobotní výtvarné dílny pro malé i velké, dětské aktivity v expozicích či privátní prohlídky.

 
Naše galerie v roce 2015 získala ocenění Místo přátelské rodině.

 

.............................................................................................................................................................................

VEČERY S GALERIÍ

aneb Přijďte a nechte se opíjet uměním …plnými doušky.

 Vedle tradice prvního čtvrtka v měsíci, kdy můžete přijít do galerie zdarma, získává v Městské galerii Litomyšl novou roli i poslední čtvrtek. Galerie Vám otevře dveřev čase, kdy je jinak všude zavřeno, a navíc nabídne možnost zažít ještě něco více než obvykle. V netradičním čase, tj. mezi 17.00–20.00, kdy město pomalu usíná, v mezičase, ve kterém člověk svou cestu ještě nechce směřovat domů, obchody i galerie jsou zavřené, ale kino či divadlo ještě nezačalo, se můžete zastavit u nás – ve Vaší galerii v domě U Rytířů. Ta pro Vás zůstává otevřená! …a pokaždé připraví něco speciálního.

 Podvečery budou protkány doprovodnými programy často i hudebního zaměření (začátek vždy v 17.30). Nic Vám ale nebrání v tom, jen tak si „plout“ mezi obrazy a čas si užívat jen dle Vaší vlastní představy. Třeba povídáním, nasloucháním, prostě bytím… s přáteli, i bez nich, neformálním pokračováním pracovní schůzky, během které se můžete zaposlouchat do příjemné hudby, zapojit se do programu k probíhající výstavě, nebo jen ochutnat drobné občerstvení i se sklenkou vína. V prostorách galerie či na jejím dvorečku tak můžete vnímat umění všemi svými smysly. Program můžete sledovat na webových stránkách galerie, na Facebooku nebo v tištěné podobě přímo v galerii.

PROGRAM:

čtvrtek, 28. prosince, 17:30 - 20:00                                                                                   

výstava: Dí­la darem / Významní mecenáši obrazové galerie města – Rodina Albertova/

Sváteční čas umocníme promítáním filmu Filosofská historie ze třicátých let minulého století. Mnohé filmové scény byly realizovány přímo v našem městě. Pojďte se znovu projít alejí filosofů a zavzpomínat na starou Litomyšl.

 

..............................................................................................................................................................................

ZAPLEŤ SE S UMĚNÍM

 Výtvarné dílny jsou určené pro děti i dospělé, jednotlivé techniky jsou vybrány tak, aby je zvládli malí účastníci a při tom byly zajímavé i pro dospělé. Na dílnách se nejen seznámíte s (ne)tradičními technikami, ale můžete si vyrobit originální dárky pro sebe a své blízké. Veškerý materiál pro tvoření je pro Vás připravený v galerii. Tak neváhejte, pojďte se aktivně ponořit do světa umění a prožít klidné tvůrčí sobotní dopoledne.

Cena dílny: 30 Kč

Vánoční papíry 9. 12., 9:30 – 12:00

V předvánoční dílně si vyrobíme vlastní balicí papíry, použijeme k tomu malířské válečky s originálními retro vzory, které se objevovaly v domácnostech našich babiček. Dále papíry ozdobíme škrobovou technikou, která umožňuje vytvořit vlastní barevné vzory. A nezapomeneme ani na jmenovky na dárky.

Není-li uvedeno jinak, na dílny se nemusíte předem objednávat, při velkém počtu zájemců však budou mít přednost ti, kteří si dílnu předem zarezervují na emailu: tomanova@galerie.litomysl.cz, nebo telefonicky: 461 653 488.

Origami Fotogram Camera Obscura

 Krasohled Vosková  batika balicí papíry 

Změna programu vyhrazena!

..............................................................................................................................................................................

Připojujeme se také k jednorázovým litomyšlským i celorepublikovým akcím. Lázně ducha, Noc galerií, Víkend otevřených památek...

facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Pro arte HRG tiskárna Galerie Kodl Ministerstvo kultury